• Pınarbaşı Mah. Akdeniz Üniversitesi Teknokenti Uluğbey Arge 2 Binası, D:201, 07058 Konyaaltı / ANTALYA
  • +(90) 242 316 27 00
img

08

Nisan

İran Enerji Bakanlığı ve Tavanir İran İletim ve Dağıtım Şirketi (شرکت انتقال و توزیع نیروی برق ایران) yetkilileri ile, b-PRO EDŞ Cad Tabanlı Elektrik Dağıtım Şebekesi Proje Yapım Programımızın, İran Enerji Bakanlığı genelinde kullanılmasına yönelik uyum çalışmalarına devam ediyoruz.

img

23

Aralık

b-PRO EDŞ (Cad Tabanlı Elektrik Dağıtım Şebekesi Tasarım Uygulaması) güncel 4.2.0.3 versiyonu ile bir dizi performans ve hata düzenlemesi yapıldı. b-PRO EDŞ 4.2 serisi kapsamında yapılan geliştirme detaylarını içeriğimizde bulabilirsiniz.

img

18

Aralık

b-PRO EDŞ-SA (Enerjisa Uyumlu-Cad Tabanlı Elektrik Dağıtım Şebekesi Tasarım Uygulaması) güncel 4.2.0.4 versiyonu ile bir dizi performans ve hata düzenlemesi yapıldı. b-PRO EDŞ-SA 4.2 serisi kapsamında yapılan geliştirme detaylarını içeriğimizde bulabilirsiniz.

img

12

Ekim

b-PRO EDŞ-SA (Enerjisa Uyumlu-Cad Tabanlı Elektrik Dağıtım Şebekesi Tasarım Uygulaması) güncel 4.2.0.3 versiyonu ile bir dizi performans ve hata düzenlemesi yapıldı. b-PRO EDŞ-SA 4.2 serisi kapsamında yapılan geliştirme detaylarını içeriğimizde bulabilirsiniz.

img

06

Ağustos

b-PRO EDŞ (Elektrik Dağıtım Şebekesi Proje Yapım Programı) güncel 4.2.0.2 versiyonu ile bir dizi performans ve hata düzenlemesi yapıldı. Bu geliştirmelere ek olarak Tedaş 2020 Birim Fiyatları veri kütüphanesine eklenmiştir. b-PRO EDŞ 4.2 serisi kapsamında yapılan geliştirme detaylarını içeriğimizde bulabilirsiniz.

img

06

Ağustos

b-PRO ENH (Enerji Nakil Hatları Proje Yapım Programı) güncel 4.4.0.2 versiyonu ile bir dizi performans ve hata düzenlemesi yapıldı. Bu geliştirmelere ek olarak Tedaş 2020 Birim Fiyatları veri kütüphanesine eklenmiştir. b-PRO ENH 4.4 serisi kapsamında yapılan geliştirme detaylarını içeriğimizde bulabilirsiniz.

img

06

Ağustos

b-PRO EDŞ-SA (Enerjisa Uyumlu-Cad Tabanlı Elektrik Dağıtım Şebekesi Tasarım Uygulaması) güncel 4.2.0.2 versiyonu ile bir dizi performans ve hata düzenlemesi yapıldı. Bu geliştirmelere ek olarak Tedaş 2020 Birim Fiyatları veri kütüphanesine eklenmiştir. b-PRO EDŞ-SA 4.2 serisi kapsamında yapılan geliştirme detaylarını içeriğimizde bulabilirsiniz.

img

17

Haziran

b-PRO ENH | Cad Tabanlı Enerji Nakil Hatları Proje Yapım Programı, zengin veri kütüphanesi ile tam 31 farklı tip projeye göre otomatik projelendirme kabiliyetine sahiptir.

img

28

Mayıs

Bir yandan coğrafi bilgi sistemleri, CAD, yapay zeka, big data gibi son teknolojileri aktif ve entegre olarak kullanabilen b-infoGIS NMS (Şebeke Yönetim Sistemi) yazılımımızın çalışmalarını sürdürürken diğer yandan da siz değerli kullanıcılarımızın liderlikten indirmediği b-PRO EDŞ programımızı zenginleştirecek ve sizlere kolaylık sağlayacak çalışmalara devam ediyoruz

img

27

Mart

b-PRO EDŞ (Elektrik Dağıtım Şebekesi Proje Yapım Programı) güncel versiyon 4.2.0.1 yayınlandı! Yeni versiyon ile bir dizi performans ve hata düzenlemesi yapıldı.

img

14

Mart

Antalya Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi Öğrencileri Antalya Teknokent'te Firmamızı Ziyaret Etti!

img

11

Şubat

b-PRO ENH (Enerji Nakil Hatları Proje Yapım Programı) güncel versiyon 4.4.0.1 yayınlandı! Yeni versiyon ile bir dizi performans ve hata düzenlemesi yapıldı.

img

24

Haziran

Böylece envanter yönetim sistemi olarak kullanılan coğrafi bilgi sistemi yazılımı üzerinden seçilen bölgenin mevcut proje verisi tek bir tık ile b-PRO EDŞ-SA üzerinde tam entegre ve elektriksel olarak akıllı bir şekilde yüklenebilmektedir.

img

20

Ocak

Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş. Personeli Enerji Nakil Hatları Arazi Ölçüm Eğitimi ile b-PRO ENH (Cad Tabanlı Enerji Nakil Hatları Proje Yapım Programı) Eğitimi başarıyla tamamlandı!

img

09

Kasım

5. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Koordinasyon Toplantısı 7 - 9 Kasım 2018 tarihlerinde, Limak Atlantis De Luxe Hotel & Resort Belek/ANTALYA’ da firmamız sponsorluğunda Antalya Teknokent A.Ş. Genel Müdürü Sayın İbrahim YILMAZ hocamızın ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.

img

25

Kasım

Enerji-SA Proje Mühendislerinin b-PRO EDŞ elektrik dağıtım şebekesi proje yapım programı kullanıcı eğitimlerine 23 Kasım 2015 tarihinde başlanmıştır.

img

01

Kasım

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. bünyesinde kullanılan 79 kullanıcı lisansına ek olarak, TOROSLAR Elektrik Dağıtım A.Ş. ve ve Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş. için 60 yeni kullanıcı verimli şebekeler oluşturabilmek için b-PRO EDŞ ve b-PRO ENH ile çalışmalarına başlamıştır.

img

18

Ağustos

Firmamız ODA (Open Desing Alliance) üyeliğini tamamlamıştır.

img

17

Ağustos

Firmamız BSA (Business Software Alliance) üyeliğini tamamlamıştır.

img

19

Temmuz

Kosova Elektrik Dağıtım ve Tedarik Şirketi (KEDS) personelinin b-PRO EDŞ kullanıcı eğitimi Kosova’ da tamamlanmıştır.

img

01

Haziran

2000 yılında öz kaynaklarımız ile başladığımız ar-ge faaliyetleri sonucunda geliştirdiğimiz %100 yerli yazılım ürünlerimiz, b-PRO EDŞ ve b-PRO ENH 500′üncü lisansa ulaştı. 500 lisansımız ile Türkiye genelinde 84 kurum, kuruluş ve firma tarafından kullanılarak, onlarca elektrik dağıtım şebekesi ve enerji nakil hatları projeleri hazırlanmış olup, takdirle kullanılmaya devam edilmektedir. %100 yerli bir yazılım ürünü ile, elektrik sektöründe en çok tercih edilen yazılım ürünleri haline gelebilme başarısını bizlere yaşatan tüm kullanıcılarımıza teşekkür ederiz. Sizlere daima en iyiyi sunabilmek için sizlerden gelecek talepler doğrultusunda, en son teknolojileri yakından takip ederek, Tübitak ve üniversite işbirliklerimiz ile ar-ge çalışmalarımıza, Akdeniz Üniversitesi Teknokenti yerleşkesinde bulunan ar-ge şubemizde devam etmekteyiz.

img

01

Mayıs

Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Birliği (TİM) tarafından düzenlenen; İstanbul Maden ve Metaller İhracatçılar Birliği Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı Kadir Has Üniversitesi İstanbul Şehir Üniversitesi İstanbul Teknik Üniversitesi Koç Üniversitesi ODTÜ Okan Üniversitesi Sabancı Üniversitesi Eureka Michigan State University tarafindan desteklenen TET ARGE PROJE BAHARI 3 yarışmasında, Doç.Dr.Murat ÜNALIR (Ege Üniversitesi) ve Yrd.Doç.Dr.Murat Komesli (Yaşar Üniversitesi) akademik danışmanlığında, şirketimizin Genel Müdürü Sayın Fuat BAŞARAN’ ın sanayi danışmanlığında Cihan ÇOPUR tarafından hazırlanan, önümüzdeki aylarda kullanıma sunmaya hazırladığımız b-infoGIS EDŞ’nin ilk adımı olan “Elektrik Dağıtım Şebekelerinin CBS Tabanlı Olarak Modellenmesi ve Projelendirilmesi” projesi, yurt içi ve yurt dışından toplam 380 proje arasında birinci olmuştur.

img

06

Nisan

Firmamız tarafından geliştirilen, CAD Tabanlı Elektrik Dağıtım Şebekesi Proje Yapım Programı, b-PRO EDŞ’ nin, TEDAŞ tarafından yayınlanan 2015-1 sayılı en son usûl esaslara ait düzenlemeleri içeren TEDAŞ/2015-1 ek yazılım paketi 6 Nisan 2015 tarihinde kullanıma sunulmuştur.

img

01

Nisan

Öz sermaye ile yaptığımız ar-ge faaliyetleri sonucunda geliştirilmiş, sektör tarafından en çok tercih edilen ve takdir ile kullanılan, yüzde yüz yerli yazılım ürünlerimiz elektrik dağıtım şebekesi projesi çizim uygulamamız b-PRO EDŞ ve enerji nakil hatları projesi çizim uygulamamız b-PRO ENH markalarımız ile Tübitak ile birlikte çalışmalarımızı yürüttüğümüz, tamamen yerli coğrafi bilgi sistemi tabanlı elektrik dağıtım şebekesi yönetim uygulamasının markası b-infoGIS EDŞ ve tasarım aşamasında olan b-infoGIS ENH projemizin markası tescillenmiştir. Firmamız tarafından geliştirilen özgün bir buluş niteliğinde olan yazılımlarımız için "Elektrik Dağıtım Şebekeleri ve Enerji Nakil Hatları Denetim, Projelendirme ve Yönetim Sisteminde Yenilik" başlıklı patentimiz de alınmıştır.

img

29

Mart

Sakarya, Düzce, Kocaeli ve Bolu illerinde elektrik dağıtım faaliyetlerini yürüten, Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. , elektrik dağıtım şebekesi ve enerji nakil hatları projelerini hazırlamak için b-PRO EDŞ ve b-PRO ENH ürünlerimizi tercih etmiştir. Firma bünyesindeki personelin eğitimleri Sakarya’ da başarıyla gerçekleştirilmiştir.

img

01

Aralık

Online ödeme sistemimiz devrede !

01.12.2014 Haberler 1269

Online ödeme sistemimiz devrede !