• Pınarbaşı Mah. Akdeniz Üniversitesi Teknokenti Uluğbey Arge 2 Binası, D:201, 07058 Konyaaltı / ANTALYA
  • +(90) 242 316 27 00
img

28

Mayıs

b-PRO EDŞ Open Street/Google Maps Entegrasyon Modülü Kullanımda!

28.05.2020 b-PRO EDŞ 1247

Bir yandan coğrafi bilgi sistemleri, CAD, yapay zeka, big data gibi son teknolojileri aktif ve entegre olarak kullanabilen b-infoGIS NMS (Şebeke Yönetim Sistemi) yazılımımızın çalışmalarını sürdürürken diğer yandan da siz değerli kullanıcılarımızın liderlikten indirmediği b-PRO EDŞ programımızı zenginleştirecek ve sizlere kolaylık sağlayacak çalışmalara devam ediyoruz

Bu modül; 


-Projelerinizi Open Street Map ve Google Maps özellikleri ile entegre olarak çalıştırabilmeyi ve KML formatında export edebilmenizi sağlar. 


-Bu modüle sahip olduğunuzda aktif olan bir özellik ile Open Street Map ikinci bir ekranda açılmaktadır. 

-b-PRO EDŞ programının CAD ekranından ilgili bir noktaya tıklayarak bu haritalar üzerinde tam olarak hangi konum üzerinde çalışma yaptığınızı görebilirsiniz. 

-Google Maps aktivasyonunu yapmanız ve çalışma yaptığınız bölgede Street View hizmetinin var olması durumunda ise çalışma yapılan bölge üzerinde sokak görüntüsünü görebilmektesiniz. 


-Modülün aktif olmasıyla beraber Dışarıya Ver seçeneğinin altında KML Export özelliği de aktif olmaktadır. Katmanlarınızı Google Earth üzerinde açarak projenizin yerleşimini görebilirsiniz.